WhatsApp Sipariş Hattı
Saçlarımızı boyuyoruz !

Saçlarımızı boyuyoruz !

  • Öncelikle boya kutusundan çıkan kullanma kılavuzu dikkatle okunmalı. Boyanın nasıl kullanılacağını iyice öğrenmek iyi olacaktır. Kutunun içinden çıkan her ürün incelenmeli.
  • Daha sonra hazırlık yapılmalı. Boyama sırasında gerekli olabilecek toka, tarak gibi araç gereçler yanımızda hazır olmalı. Görüş açısının iyi olması için işlem sırasında iki ayna kullanılabilir.

                                         

Omuza havlu örtmek veya eski bir kıyafet giymek de çok önemli. Uygulama sırasında kutudan çıkan eldivenleri de takmak unutulmamalı.Saç derisi üzerinde oluşan yağ tabakası boya uygulaması sırasında koruyucu bir görev üstlenir. Bu yüzden saç yeni yıkanmış olmamalı. Saçı yıkamamızın üzerinden en az 24 saat geçtiğinden emin olmalıyız.

                                         

Boyanın cildimize bulaşmaması için ense, alın, kulak ve yanak kenarlarına vazelin sürülmelidir.

Uygulamadan önce saçımızı tarakla bölümlere ayırırsak işlem daha kolay olacaktır..

                                          

Boya saç diplerinden başlayarak uçlara doğru uygulanır. Tüm saçı boyadıktan sonra parmak uçlarıyla masaj yaparak boyanın saça daha iyi nüfuz etmesini sağlayabiliriz.Daha sonra ise kullanma kılavuzunda belirtilen süre kadar beklenmek gerekli.

Boyama işlemi sırasında dikkat edilmesi gerekenler:

• Güneş, perma, saç bakım kremleri ve saçınıza daha önce uyguladığınız boyalar, yaptığınız boyama işleminin sonucunu ve süresini etkileyeceğinden saç tutam testini her boya işleminden önce mutlaka yapmalısınız.

• Her zaman saçınıza uyguladığınız boyayı, yapmış olduğunuz saç tutam testi sonucunda belirlenen süre kadar bekletin. Hiçbir zaman etkisini göstermeden önce boyayı temizlemeyin. Aksi halde saçınızda beklenmeyen bölgesel renk farklılıklarına sebep olursunuz.

• Boyanın, saçınızdan yüzünüze ve ensenize bulaşmasını istemiyorsanız kulaklarınızın çevresine, saçlarınızla yüzünüzün birleştiği bölgelere ve ensenize biraz vazelin sürün. Vazelin hava geçirmez ve sızdırmaz olduğundan boyanın derinizde leke bırakmasını engelleme konusunda çok etkilidir.

• Saçınız uzun veya kalınsa, seçmiş olduğunuz renk tonundan iki kutu kullanın. Her saç telinin boyayı iyice emmesi, saçınızın tamamen ve homojen olarak boyanması ve canlı bir renge sahip olması için önemlidir.

• Saçınızı boyadıktan sonra elde ettiğiniz rengi daha uzun süre kullanabilmek için deniz veya havuza girdikten sonra saçlarınızı mutlaka durulayın. Klor ve deniz tuzu saçınızda uzun süre kalırsa saç renginiz parlaklığını yitirebilir.

Boyama sonrası:

• Boyalı saçlar için kullanılan şampuanlar, saç renginizi daha yumuşak ve doğal gösterir. Sıradan şampuanlar saçınızın boyasını açabilir ve doğal nemini kaybettirebilir.

• Düzenli olarak en az iki haftada bir boyanmış saçınızın nemini ve parlaklığını yeniden kazanması için derinlemesine bakım yapın.

• Saçınızı boyadıktan sonra pH’ı düşük saç kremi kullanmanız saçınızı korur ve doğal yumuşaklığına ve parlaklığına kavuşmasına yardımcı olur.

• Saçınız uzadıkça, renk aktifleştirici kullanarak saçınızın doğal rengini boyalı kısma uygun şekilde renklendirebilirsiniz.

• Şampuanlandıktan sonra saçınızı her zaman kurulamayın. Ovalamayın veya sarmayın. Saç kurutma makinesiyle aşırı kurutmayın. Saçınızı aşırı kurutmanız nem kaybetmesine ve donuk gözükmesine yol açar.

• Saçınız ıslakken asla taramayın. Saçınızı geniş dişli bir tarakla saç uçlarından saç diplerine doğru yuvarlayarak tarayın.

• Maden suyu, saçınızı zararlı havuz kimyasallarından korur. .

Bir yorum bırakCevap bırak

En son yorumlar

Yorum yok

Blog arama

Son görüntülenen

Herhangi bir ürün yok

Menü